Giełda - Akcje

« Sprzedaż akcji AGROLIGA GROUP PLC na NewConnect

Progress Holding • 10 września 2010, 21:57 !

Autoryzowany Doradca NewConnect Progress Holding Sp. z o. o. planuje wkrótce przeprowadzić niepubliczną ofertę Private Placementa na akcje spółki z sektora rolno- spożywczego – AGROLIGA GROUP PLC.

Emitent szacuje wartość emisji na poziomie 1 mln EUR. Przeznaczeniem środków uzyskanych z emisji jest współfinansowanie planów inwestycyjnych o wartości 2,5 mln EUR. Źródłem finansowania będą zarówno środki własne uzyskane z zysków, jak też środki finansowe uzyskane od inwestorów.

AGROLIGA GROUP PLC jest bardzo dochodową firmą, w 2009 roku wypracowała zysk netto 528 000 EUR, a w 2010 roku planowany jest jeszcze większy zysk.

Głównym obszarem działalności Grupy Agroliga jest produkcja oleju słonecznikowego, produkcja zbóż, hodowla bydła mlecznego produkująca mleko i mięso. Podmioty należące do Emitenta prowadzą działalność w rejonie Charkowa. Grupę Agroliga można określić jako średnie, lokalne, dynamicznie rozwijająca sie przedsiębiorstwo rolno spożywcze aspirującą do zajęcia pozycji lokalnego lidera w produkcji oleju. Dzięki dokonanym inwestycjom z środków własnych w ostatnich latach Grupa Agroliga w najbliższym okresie zwiększy produkcję i pokaże dużą dynamikę przychodów. Dla polskiego i ukraińskiego inwestora może to oznaczać, że Grupa Agroliga kroczy drogą firm posiadających potencjał produkcyjny na Ukrainie, które już są znane na WGPW.

Dane finansowe spółki są bardzo obiecujące. Charakteryzują się wysoką dynamiką wzrostu (przychody ze sprzedaży, zysk netto, EBIT). Ponadto analiza wskaźnikowa wykazuje atrakcyjną rentowność z posiadanego kapitału, która jednocześnie jest ponadprzeciętna w stosunku do sektora spożywczego na GPW.

Osoby zainteresowane mogą uzyskać więcej informacji o Emitencie na stronie Autoryzowanego Doradcy:

http://progressholding.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=4&Itemid=7&lang=pl

lub stronie Emitenta:

http://www.agroliga.com.ua/index-eng.html

seth

496

seth • 11 września 2010, 22:11 !

Witam,

Inwestycje w sektor rolno-spożywczy to przyszłość nie tylko w Polsce..

_

Polecam wywiad z Michaelem Burrym w którym omawia inwestycje w grunty rolne, nieruchomości i złoto:

Forum dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się!