Nieruchomości

« Co kształtuje ceny mieszkań?

nieruchomosci

7

nieruchomosci • 15 listopada 2009, 17:01 !

Na poziom rynkowy ceny mieszkania wpływa bardzo wiele czynników. Najważniejszy z nich to czynnik ekonomiczny. W zależności od tego jakie są relacje między podażą - czyli ilością ofert sprzedaży, a popytem - czyli ilością klientów posiadających środki finansowe, chcących te mieszkania kupić.

Czytaj więcej:

http://nieruchomosci.analiza-gieldowa.pl/analizy/87/co_ksztaltuje_ceny_mieszkan.html

mwami

6

mwami • 15 listopada 2009, 21:52 !

witam,

znakomity artykuł... zgadzam się z tobą w 100 %.

jednak mimo, że pojawiło się tyle ofert na rynku (zarówno pierwotny jak i wtórnym),akcja kredytowa stanęła a kredyty są strasznie drogie to ceny nadal są bardzo wysokie i korekta na tym rynku jest bardzo znikoma...

pytanie: czy jest możliwa podobna korekta jaką widzieliśmy na akcjach? czy jednak rynek nieruchomości kieruje sie innymi zasadami... ? może są te same zasady tylko wszystko dzieje się dużo, dużo wolniej?

asp

445

[RE: mwami • 15 listopada 2009, 21:52] » asp • 15 listopada 2009, 22:26 !

Ceny nieruchomości też mają swoje fale, przychodzi szczyt manii i potem jest szukanie dna. Przykładem jest Japonia, która jest po drugiej stronie manii, czyli wciąż nie może dogonić szczytu.

Na Elliott Wave czytałem, że w Europie zapowiada się na nieruch. fala spadkowa.

Brak awatara

1

analityk86 • 18 czerwca 2015, 10:00 !

Jak sądzicie czy kupno mieszkania na wynajem to dobra inwestycja? Najlepiej byłoby kupić kawalerkę w dużym mieście np. we Wrocławiu a potem ją wynajmować studentom. Po jakim czasie taka inwestycja może się zwrócić?

Forum dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się!